oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google Mucizeler Yağarken - Kristin Hannah ⋆ E-KitapHane
oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google
Anasayfa / Roman / Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah

Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah

Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah

Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah pdf indir, Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah pdf oku, Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah ekitap oku, Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah ekitap indir.

Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah

Asistanım Rayla Goudge çoktan gelmiş. Rayla, Çingene tarzı kıyafetler giyip bütün notlarını haiku şiirleri tarzında yazmaya çalışan kır saçlı, enerjik bir kadındır. O da benim gibi California Üniversitesi öğretmenlik programı mezunu. Beş yıldır birlikte çalışıyoruz ve bunun her anından büyük bir keyif alıyoruz. Mayıs ayında kütüphanecilik yüksek lisansım bitirdiği zaman başka bir okula gideceği için onu kaybedeceğimi biliyorum ama bu da düşünmek istemediğim meselelerden biri.

Önündeki evrak yığınından başını kaldırıp bana, “Günaydın, Joy,” diyor.

“Selam, Ray. Paul’ün nezlesi geçti mi?”

“Daha iyiye gidiyor. Teşekkürler.”

Çantamı tezgâhın arkasına bırakıp işe koyuldum. Önce bilgisayarlarla başladım. Sıraların arasından geçip öğrenciler için bütün bilgisayarları açtım ve dünkü gazetelerin yerine bugünküleri koydum. Sonraki altı saat boyunca Rayla’yla birlikte çalışıp katalog sistemini kontrol ettik, süresi dolmuş duyuruları kaldırdık, yeni kitapları sisteme girdik ve rafları yeniden düzenledik. Şanslı olduğumuz günlerde öğrencilerden biri yardımımıza gelirdi ama bu internet çağında artık araştırmalarını evden de kolayca yapabiliyorlar. Okulun yarıyıl tatilinden önceki bu son gününde kütüphane bir mezar kadar sessiz.

Düşünmek istemediğim bir diğer şey de yarıyıl tatili. Bu iki buçuk haftalık boşlukta ne yapacağım?

Eskiden bu tatili iple çekerdim. Okul kütüphanesinde çalışmak istememin sebeplerinden biri de buydu. On beş yıl önce üniversitedeyken tatil dönemlerinde egzotik yerlere seyahat ettiğimi hayal ederdim.

“Joy, iyi misin?”

Geçmişe dair anıların içinde öylesine kaybolmuşum ki Rayla’nın benimle konuştuğunu hemen fark edemedim. Elimde Madam Bovary’nin eski, yıpranmış bir kopyasıyla kütüphanenin ortasında duruyorum.

Zil çaldı. Kapılar açıldıkça duvarlar titreşiyor, çocuklar gülüşüyor, koridorlardan ayak sesleri yükseliyor.

Kış tatili başladı.

Rayla yanıma gelip, “Seni partiye götürmemi ister misin?” diye sordu.

Bunu gerçekten düşünüyormuş gibi yaparak, “Parti mi?” dedim. “Hayır, teşekkürler”

“Gelmiyorsun, öyle mi?”

Rayla tek bir bakışıyla savunma kalkanımı kırma gücüne sahip. “Hayır.”

“Ama…”

“Bu yıl gitmek istemiyorum, Ray.”

Rayla iç çekti. “Peki, bu gece ne yapacaksın?”

Tatilin ilk gecesinin özel olduğunu ikimiz de biliyoruz. Geçen yıl bugün, akşam Stacey’yle buluşup yemek yemiş, sonra da birlikte alışveriş merkezine gitmiştik. Thom’a kusursuz bir hediye almak için uğraşıyordum.

Meğer o hediye kız kardeşimmiş…

Mucizeler Yağarken - Kristin Hannah
Mucizeler Yağarken – Kristin Hannah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir