Kelebek Adası - Sarah Jio ⋆ E-KitapHane
Anasayfa / Roman / Kelebek Adası – Sarah Jio

Kelebek Adası – Sarah Jio

Kelebek Adası – Sarah Jio

Kelebek Adası – Sarah Jio Ertesi gün, saat birde New York City’ye vardık. Ertesi sabah gemiye binmeden önce kumsaldaki bir otelde rezervasyonumuz vardı. Erik balayımızı Meksika’da geçirmek istemişti. Ama büyükannemler balayı için gemi seyahatine çıkmışlardı. Bu fikir beni büyülemişti. Genç kızken onların kiralık bir teknede, arkalarında okyanus manzarasıyla çekildikleri fotoğraflara bakar dururdum. Büyükannemin şalı rüzgârda salınıyordu. İkisi mükemmel ve birbirilerine deli gibi âşık görünüyorlardı. İşte orada, evlenecek olursam balayımda gemi seyahatine çıkacağımın sözünü vermiştim kendime.
Erik’i deniz tuttuğu için o, bu plana bayılmadı ama düğünden üç ay önce pembe kurdeleli bir kutuyla beni şaşırttı. İçinde yolculuk biletimiz ve belgelerimiz vardı. O gece onu Sekizinci Cadde’deki barda tutkulu bir biçimde öpmüştüm.

Kelebek Adası – Sarah Jio

Bana yolculuğumuzu daha lüks bir gemiden ayarladığını söylemişti. Seyahat acentesindeki broşürde, geminin süper-ultra-turbo motor sabitleyicilerinin deniz tutmasını engellediği yazıyordu. Taksi bizi otele götürürken bunları düşündüm ve Erik’in iyiliği için, bunun sadece bir pazarlama iddiası olmadığını, doğru olmasını umdum.
Erik bavullarımızı otelin lobisine taşıdı. Burada resepsiyonda sakız patlatan sarışın bir kadın, bir iş arkadaşıyla muhabbet ediyordu. Uzaktan bir televizyon sesi geliyordu. Kadın, “Tabii ki adam suçlu,” dedi. “Hangi adam karısı öldükten sonra kaçar ki?” Kafasını salladı. “Sanki Scott Peterson vakası yeniden yaşanıyor gibi.” Erik boğazını temizledi. Kadın bize döndü. Hemen gülümseyerek, “Pardon,” dedi. “Biz de karısını öldüren adamdan bahsediyorduk. Haberlere çıktı. Muhtemelen duymuşsunuzdur.”
Kafamı sallayıp gülümsedim. “Ben aylardır düğün planlaması modundaydım,” dedim. Erik’e bilmiş bilmiş sırıttım. “Yeni yeni dünyaya dönüyorum.”
Kadın, “Yeni evliler!” dedi. “Tebrikler.”
Erik kredi kartını çıkararak, “Biz sadece bir gece kalacağız,” dedi. “Sabahleyin bir gemi seyahatine çıkacağız.”

Kelebek Adası - Sarah Jio
Kelebek Adası – Sarah Jio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir