oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google Gorlan Harabeleri - John Flanagan – Ekitaphane ⋆ E-KitapHane
oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google
Anasayfa / Fantastik Kitaplar / Gorlan Harabeleri – John Flanagan – Ekitaphane

Gorlan Harabeleri – John Flanagan – Ekitaphane

Gorlan Harabeleri – John Flanagan – Ekitaphane

Artık kendine ait olan çok az şey kalmıştı: Sarp graıüt uçurumlar, devrilmiş kayalar ve karlı dağlar. Dik vadiler ve eğimli dar geçitler. Ne bir ağaç ne de bir çalı, yalnızca çakıllı ve taşlı yollar.
Ona hapishane olan bu çekilmez ülkeye geri gönderilmesinin üzerinden on beş yıl geçmişti. Ancak, eskiden sahip olduğu bölgenin göz alıcı yeşil düzlükleriyle sık ağaçlıklı tepeleri, hala belleğindeydi. Dereler balık, tarlalar ise ürün ve oyun doluydu. Gorlan, çok güzel ve hayat dolu bir yerdi. Yağmur ve Gece Dağlan ise ölü ve ıssızdı.
Wargal birliklerinden biri, az ilerideki şatonun avlusunda antrenman yapıyordu. Morgarath, birkaç saniye onları seyretti, hareketlerine eşlik eden boğuk ve ritmik tekdüze şarkıyı dinledi. Wargallar tıknaz, şekilsiz varlıklardı. Yüzleri insan yüzü gibiydi ama koca burunları ve sivri dişleriyle hayvandan farksızdılar.
İnsanlarla temastan kaçınan Wargallar, uzun zamandır bu uzak dağlarda yaşıyorlardı. Onları gören olmamıştı. Ama efsanelerde dağlarda yaşayan, zekası pek gelişmemiş bu vahşi yaratık kabilesinden hep söz edilirdi. Araluen Krallığı’na karşı bir isyan planlayan Morgarath, bu kabileyi bulmak için Gorlan Eyaleti’nden ayrılmıştı. Bu yaratıklar gerçekten varsa, yaklaşan savaşta ona üstünlük kazandıracaklardı.

Gorlan Harabeleri – John Flanagan – Ekitaphane

Aylarca aradıktan sonra, onları buldu. Wargallarin, sözsüz şarkılar dışında konuştukları bir dil yoktu. İletişim kıırmnak için, ilkel bir zihin okuma yöntemi kullanıyorlardı. Düşünceleri basitti. Dolayısıyla, onları yönetmek çok kolaydı. Morgarath, onlara hükınederek, kendine kusursuz bir ordu kurınuştu. Kabus gibi çirkin, acımasız ve tamamen onun emirlerine uyan bir ordu…
Onlara bakarken, ipek giysili haınınlanınn alkış ve tezahü-ratlan eşliğinde Gorlan Kalesi’ndeki mızrak oyununa katılan, parlak zırhlar giymiş şövalyeleri hatırladı. Bu kara kürklü, şekilsiz yaratıklar onlarla karşılaştınnca, yine sövdü.
Morgarath’ın düşüncelerine duyarlı olan Wargallar, onun huzursuzluğunu sezerek, tedirginlikle kımıldandılar. Morgarath ise onlara kızdı ve işlerine geri dönmelerini emretti. Caınsız pencereden uzaklaşıp, bu kasvetli şatonun nemini ve soğuğunu gideremeyen güçsüz ateşin yanına gitti. On beş yıl, diye düşündü yine. O zaman yirmili yaşlarında bir genç olan, yeni taç giymiş fCral Duncan’a başkaldıraıasının üzerinden, tam on beş yıl geçmişti. Morgarath, yaşlı kralın hastalığı ilerlerken, her şeyi dikkatlice planlamıştı. Kralın ölümünden sonra ortaya çıkan kararsızlık ve kargaşa ortamından yararlanarak, tahtı ele geçimıek istemişti.
Gorlan Harabeleri - John Flanagan – Ekitaphane

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir