99 Gün - Katie Cotugno ⋆ E-KitapHane
Anasayfa / Roman / 99 Gün – Katie Cotugno

99 Gün – Katie Cotugno

99 Gün – Katie Cotugno

Annem bir anlığına hayatından bezmiş gibi göründü, gösterişli olsa da göründüğünden yaşlı duruyordu. Beni evlat edindiğinde kırklarında olmalıydı, şimdiyse altmışına merdiven dayamış. Sonra gözlerini kırpışürmasıyla o ifade yok oldu. “Molly…” “Tamam, bir şey deme.” Onu susturmak için elimi kaldırdım, bu konunun açılmasını hiç ama hiç istemiyordum. Burada olmaktansa herhangi bir yerde olmayı yeğlerdim. Boston’daki üniversiteye başlamama doksan dokuz gün kaldığını kendime haürlaüp dururken, derin bir nefes alıp olabildiğince hızlı koşarak en yakın otobüs terminaline gitme dürtme ket vurmaya çalışıyordum. Ancak bacaklarımın bir önceki seneye kıyasla o kadar hızlı olamayacağını kendime itiraf etmeliydim. Doksan dokuz gün sonra üniversiteye gitmek üzere buradan ayrılacaktım ve mevzu kapanacakta.

99 Gün – Katie Cotugno

Annem bahçede durmuş bana bakıyordu: Her zamanki gibi ayaklan çıplaktı, tırnaklarında siyah ojeler ve ayak bileğinde Carole King gibi ya da bir motosikletli çetesinin ilk kadın üyesiymişçesine dikenli gül dövmesi vardı. Bir gün harika bir hikâye çıkaracaktı. Bunu o söylemiş, neler olacağını anlatmıştı, bu yüzden ona en kötüsünü, yani en büyük sıramı, hayatımdaki en önemli şeyi anlattıktan sonra bu konuda çoksatan bir kitap yazmıştı ve buna hâlâ bu kadar şaşırmamın bir âlemi yoktu.

Sonunda, “Hortum, kulübede,” dedi.

“Teşekkür ederim.” Boğazıma yerleşen yumrunun geçmesi için yutkunup arka bahçeye yönelirken, telaşla sırtımdan süzülen soğuk ter yüzünden huzursuzca kıvranıyordum. Evin mavi-gri gölgesinde gözden kaybolana kadar ağlamadım.

99 Gün - Katie Cotugno
99 Gün – Katie Cotugno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir